Navštivte sekci "Výprodej", kde naleznete produkty za bezkonkurenčně nejnižší ceny !

Nedis SCBI1000BK pozorovací dalekohled 8x21, zorné pole 128 m, oční reliéf 10.5

Kód: SCBI1000BK
Akce
Neohodnoceno
Značka: Nedis
399 Kč –25 % 299 Kč
Skladem v centrálním skladu dodavatele, expedujeme do 4-5 pracovních dní (>20 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Tento lehký dalekohled si můžete snadno vzít s sebou na túru či na cesty. Pryžový úchyt na pouzdře zajišťuje pevný úchop a dobrou ochranu. Dioptrická korekce okuláry přizpůsobí každému oku. Nejlepšího výsledku s tímto dalekohledem dosáhnete při pozorování za dne. Tento model dalekohledu má konstrukci se střešními hranoly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento lehký dalekohled si můžete snadno vzít s sebou na túru či na cesty. Pryžový úchyt na pouzdře zajišťuje pevný úchop a dobrou ochranu. Dioptrická korekce okuláry přizpůsobí každému oku. Nejlepšího výsledku s tímto dalekohledem dosáhnete při pozorování za dne.Tento model dalekohledu má konstrukci se střešními hranoly.

Vlastnosti:
• Dalekohled poskytujeí 8-násobné zvětšení. Číslo zvětšení označuje, kolikrát čočka zvětší předmět. Čím vyšší číslo, tím větší zvětšení. V případě dalekohledu je nejpraktičtější zvětšení 7 nebo 10. Je-li číslo vyšší, znamená to menší stabilitu obrazu.

• Průměr čočky objektivu 21 mm. Udává, kolik světla projde čočkou dalekohledu. Čím je čočka větší, tím více světla projde, ale znamená to také, že bude dalekohled těžší.

• Zorné pole při vzdálenosti 1000 metrů je 128 metrů. Což je ideální při pozorování pohybujících se objektů, jako jsou ptáci a letadla.

• Tento dalekohled se nejlépe hodí k použití za dne, průměr optického výstupu má 2.7 mm. Čím tmavší bude prostředí, tím více se zvětší Vaše zornice. Když se Vaše zornice zvětší a její průměr je větší než průměr optického výstupu, viditelnost se zhorší. Průměr lidské oční zornice se může měnit od 2 mm do 7 mm. Takže pokud plánujete používat dalekohled často ve tmavém prostředí, bude důležitý velký průměr optického výstupu. 7 mm lze použít i v noci. 5 mm se hodí za soumraku a svítání. Méně než 5 mm je vhodnější za denního světla.

• Vzdálenost mezi zornicemi (IPD) 29-69 mm (IPD) je vzdálenost mezi středy očních zornic. Liší se od člověka k člověku, a závisí také na tom, zda se dívají na blízké či vzdálené předměty

• Díky očnímu reliéfu 10.5 mm je tento dalekohled méně vhodný pro osoby s brýlemi Oční reliéf je vzdálenost od posledního povrchu okuláru, ve které oko uživatele stále uvidí plný zorný úhel. Je-li oční reliéf 11 mm nebo větší, mohou dalekohled používat i lidé s brýlemi, aniž by si je museli sundat. Je-li oční reliéf menší než 11 mm, můžete si brýle nechat nasazené, ale budete muset provést zaostření otočením kroužku na čočce dalekohledu

• Pro úpravu optického zařízení podle očí uživatele lze použít dioptrickou korekci dalekohledu. Jde o úpravu jedné čočky pro zajištění kompatibilního zaostření, pokud má každé oko pozorovatele jinou schopnost vidění. Výsledkem je menší námaha očí, jež umožňuje optimální pozorování, hloubku a zaostření kontrastu.

• Tento dalekohled má konstrukci se střešními hranoly

• Barva čočky: Červená
• Včetně ochranné brašny

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: